Zacznijmy od definicji – negocjacje

Negocjacje można określić mianem procesu komunikowania się, którego celem jest osiągnięcie porozumienia,  w chwili gdy przynajmniej jedna strona nie zgadza się z danym rozwiązaniem sytuacji. Innymi słowy negocjacje to wspólne poszukiwanie rozwiązania, które satysfakcjonowałoby obie strony. Dziś negocjacje są nieodłącznym elementem świata biznesu. Negocjacje biznesowe nie są jednak jedynym wymiarem negocjacji. Tak naprawdę są one obecne w każdej dziedzinie życia. Niezależnie czy to z szefem w pracy, małżonkiem czy przyjacielem przychodzi nam czasem negocjować warunki umowy. Dlatego tak ważne jest pogłębienie i usystematyzowanie wiedzy na temat negocjacji.

W negocjacjach niezwykle istotna jest dokładna analiza sytuacji, sformułowanie planu działania, określenie priorytetów własnych interesów. Aby negocjacje były efektywne należy zdawać sobie sprawę z problemów jakie możemy napotkać w trakcie procesu. Zaliczają się do nich m.in. angażowanie się w osobiste potyczki, poddawanie się emocjom, nie panowanie nad stresem, trudności w komunikowaniu się.

Aby sprostać zapotrzebowaniu na wiedzę dotycząca skutecznego negocjowania organizowane jest szkolenie z zakresu efektywnych negocjacji – szkolenie. Odbywać się będzie ono w WarszawieSzkolenia w Warszawie pozwalają na zdobycie  i pogłębienie  wiadomości na temat negocjacji szczególnie biznesowych. Warszawa to idealne miejsce na organizacje szkoleń. Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z metodami i technikami skutecznych negocjacji.  Uczestnictwo w szkoleniu pozwoli na określenie własnego stylu negocjowania i komunikowania, umożliwi także eliminację najczęstszych błędów pojawiających się w procesie negocjacyjnym. Podczas szkolenia uczestnicy będą mieli okazję nabyć wiedzę dotyczącą skutecznego posługiwania się narzędziami negocjacyjnymi, umiejętnego stosowania technik wywierania wpływu oraz uzyskiwania dobrych wyników niezależnie od przewagi konkurenta.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *