Co to jest storytelling?

Storytelling to inaczej opowiadanie historii. Storytelling jest wykorzystywany w wystąpieniach publicznych się do zaangażowania audytorium.

Opowiadanie historii jest dla ludzi naturalnym sposobem przekazywania informacji, budowania relacji, wymiany doświadczeń, występowania publicznego. Same slajdy nie robią na nas wrażenia, nie wywołują reakcji, podczas gdy historii słuchamy chętnie, łatwo utożsamiamy się z tym, co słyszymy, a wystąpienia publiczne oddziałują na nasze emocje.

Od dobrego wystąpienia publicznego oczekujemy realnego kontaktu z prowadzącym. Prezenter, który opowiada historię jest przystępny i naturalny.
Ludzie nie angażują się na widok slajdów. Kiedy chcesz, aby ludziom się identyfikowali z Twoim wystąpieniem publicznym, wpleć między slajdy historię.
Storytelling to sposób na dotarcie do ludzi i ich wrażliwości. Właściwa historia daje znaczące szanse na zmianę ludzi oglądając wystąpienie publiczne z obojętnych w zaangażowanych. Slajdy tego nie potrafią. Slajdy są dobre, kiedy na sali siedzą sami przekonani ludzie.
Najważniejsze w prezentacji jest to, co ludzie zapamiętają. Oglądając wystąpienie publiczne zapamiętujemy znacznie łatwiej, łącząc fakty i emocje.